A legújabb technológiai fejlesztések és agrárinnovációk kerülnek bemutatásra a 2024. november 21-én megrendezésre kerülő Agtech SUMMIT agrárdigitalizációs konferencián. Az esemény átfogó képet nyújt a mezőgazdaság új irányairól, érintve olyan területeket, mint az agrárrobotikai forradalom, a mezőgazdaság és hadiipar közötti technológiai átjárás, valamint a generációkon átívelő kihívások a mezőgazdaság modernizálásában.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által szervezett konferencián startupok, gazdálkodók, technológiai innovátorok és iparági szakértők osztják meg tudásukat a mezőgazdaság jövőjéről, kiemelve az ágazat előtt álló legfontosabb technológiai és társadalmi kérdéseket. Az esemény rávilágít arra is, hogyan látják a városi polgárok a mezőgazdaság szerepét, betekintést nyújt az agrárium következő ötven évébe, valamint bemutatja a közeljövő élelmiszer-ellátási trendjeit.
Program-előzetes:
- A gazdálkodás evolúciója – Mit tartogat a jövő a gazdálkodóknak?
- Stabil állatjóléti körülmények – Lehetőségek és kihívások
- A jövő gazdái – Örökség vagy innováció határozza meg a gazdaság átvételét?
- Frontról a farmra – Technológiai átjárás a hadiipar és mezőgazdaság között
Az esemény különösen azok számára lehet érdekes, akik szeretnék megismerni a legújabb technológiai fejlesztéseket, és betekintést nyerni az agrárium jövőjébe. Az egész napos konferencián a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hosszú távú innovációs programjában részt vevő fejlesztőcsapatok és megoldásaik is bemutatkoznak, reagálva a szektor előtt álló kihívásokra.
Az Agtech SUMMIT kiváló alkalmat kínál az agrárium iránt érdeklődő szakembereknek és vállalkozóknak a kapcsolatépítésre, partnerségek kialakítására és az ötletek megosztására.
A rendezvényt megnyitja Papp Zsolt György, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke, míg a fővédnök Dr. Nagy István agrárminiszter lesz. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
A NAK TechLab program
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab programja célul tűzte ki a magyar mezőgazdaság digitális megújítását. A 2019-ben indult program keretében már több mint 100 agrártechnológiai startup részesült támogatásban, amelyek célja, hogy innovatív megoldásokkal növeljék az ágazat hatékonyságát és versenyképességét.